Fotbalový klub FK Soběhrdy má bohatou historii, která se táhne už přes 45 let. Klub má v současnosti 143 členů. V aktuální sezóně bojují v soběhrdských barvách "A" team dospělých ve III. třídě, "B" team dospělých ve IV. třídě, mužstvo mladších žáků 7+1 v okresním přeboru a mužstvo přípravky 5+1 taktéž v okresním přeboru.

"A" team FK Soběhrdy

"B" team FK Soběhrdy

Mladší žáci FK Soběhrdy

Přípravka FK Soběhrdy

Zahajovací utkání 23. června 1962Fotbalový klub byl založen 21. 3. 1962 pod názvem Sokol Soběhrdy, později TJ Rozkvět Petroupim a v současnosti FK Soběhrdy. První zápas fotbalového klubu byl sehrán na nově vybudovaném hřišti v Soběhrdech 23. 6. 1962 proti mužstvu Gumárny Praha. Od podzimních měsíců se stal klub účastníkem nejnižší úrovně okresních fotbalových soutěží. V 70. letech došlo ke změně názvu na TJ Rozkvět Petroupim na popud zemědělského družstva, které se staralo o finanční a materiální zázemí oddílu. Pod tímto názvem klub fungoval až do roku 1995, kdy došlo k přejmenování na FK Soběhrdy a tím také k posílení vazby na obec.

Oddíl měl střídavě i mládežnická družstva. Nejúspěšnější období mládežnických družstev bylo završeno v roce 1993, kdy mužstvo starších žáků vyhrálo okresní přebor a stalo se tak nejlepším týmem okresu ve své věkové kategorii. V současné době prožívá fotbalový klub Soběhrdy po sportovní stránce zřejmě svoje nejúspěšnější období v historii, kdy „A“ tým pravidelně obsazuje přední pozice ve své soutěži.

Hlavní mezníky ve vývoji klubu jsou roky, kdy se buď podaří postoupit do vyšší soutěže, nebo naopak sestoupí o soutěž níže. Historie fotbalového klubu je tedy v tomto aspektu následující:

• 1973 - postup do III. třídy okr. soutěže
  • 1990 - sestup do IV. třídy okr. soutěže
  • 2003 - postup do III. třídy okr. soutěže

Dlouholetá práce celého oddílu byla završena v soutěži Jedenáctka roku, kterou pořádal Český rozhlas pro amatérské fotbalové týmy ze Středních Čech. FK Soběhrdy zvítězil v základní hlasovací části, když obdržel 1 824 hlasů. Poté zvítězil i na fotbalovém hřišti v turnaji 4 týmů s největším počtem hlasů a stal se tak absolutním vítězem soutěže. Odměnou za vítězství bylo deset sudů piva Gambrinus, sada nových dresů od firmy LEGEA a hlavně titul Jedenáctka roku. Finálový turnaj se odehrál ve Voticích, kde několik desítek diváků, kteří k utkání přicestovali spolu s mužstvem, vytvořilo úžasnou atmosféru a doslova dotlačilo tým k vítězství. Minulou sezónu se „A“ tým dostal také do finále Poháru OFS, kde těsně podlehl mužstvu z vyšší soutěže.